Shira

SHIRA czeka na kochający dom!

Shra to suczka w typie owczarka niemieckiego, która została odebrana interwencyjnie z pseudo hodowli razem z kilkoma innymi psami. Warunki w jakich żyła nie pozwoliły Inspektorom OTOZ Animals w Płocku na pozostawienie jej w tym miejscu ani minuty dłużej.

Kojec 2m x 2m, klepisko, pseudo buda, brak wody i chleb namoczony w wodzie – to była codzienność tej psiny. Całe swoje 5 letnie życie spędziła w kojcu, nie wypuszczana nawet na chwilę.

– Zbędna rzecz! Nieopłacalna! Nie warto w nią inwestować! To usłyszeliśmy od byłych już właścicieli.

Dlaczego?

– Bo nigdy nie dała szczeniaków. Kasy z niej nie ma, a jeść trzeba dawać!

Lata zaniedbań odbiły się na zdrowiu Shiry. Wychudzona, z 10 kg niedowagi, z zapaleniem spojówek, przewlekłym zapaleniem skóry, ubytki sierści oraz kołtunami, które spowodowały odparzenia, natychmiast trafiła do kliniki weterynaryjnej.

Miną miesiąc. Shira po leczeniu szybko wraca do zdrowia. Życie nie oszczędzało tego psa, ale mimo złych doświadczeń okazało się, że jest wspaniała i towarzyska. Sunia jest bardzo mądra, szybko się uczy, jest karna i posłuszna.

Uwielbia kiedy człowiek poświęca jej swój czas, przytula i głaszcze. Potrafi podczas pieszczot zasnąć. Kąpiele i codzienna pielęgnacja sprawiają jej ogromna przyjemność. Spacery i zabawa, to jest to co mogłaby robić cały dzień.

Świetnie dogaduje się z innymi psami. Nie jest agresywna. Nie przepada za kotami, ale nad tym obecny dom tymczasowy pracuje. Zachowuje czystość.

Ten cudowny pies będzie oddanym przyjacielem i towarzyszem swojego człowieka.

Shira będzie doskonałym stróżem domu, ale nie jest psem na łańcuch!